MacBook ekran kartı tamiri / değişimi konusunda başta İstanbul olmak üzere Aras Kargo anlaşması ile tüm Türkiye 'ye hizmet veren Planet teknoloji; bugüne kadar bir çok kurum, şiket ve binlerce son kullanıcıya MacBook ekran kartı tamiri / değişimi ve yedek parça satışı konusunda çözüm sunmuş kurumsal bir bilişim firmasıdır.

Bizler; 10 yılı aşkın deneyim ve bilgi birikimimiz ile, herhangi bir nedenle arızalanmış; MacBookMacBook ProMacBook Air ve diğer tüm laptop markalarının ekran kartı tamiri işlemini en uygun fiyatlara ve 6 ay işçilik garantisi ile yapmaktayız. 

Apple MacBook cihazlarınızın arıza tespit işlemini ücretsiz yapıyoruz. Müşterilerimize arıza ve fiyat bilgisi vermeden ve onay almadan Macbook tamiri yada laptop tamiri yapmıyoruz.

MacBook'larda Ekran Kartı Arızasının Belirtileri Nelerdir ?

Ekran kartı sorununun en açık göstergesi, ekranda tuhaf renkler, yatay yada dikey renkli çizgiler ve tuhaf nesne görüntüleri, görüntü titremesi veya görüntü gidip gelmesidir. Ve bu sorunlar özellikle de işletim sistemine girmeden önce ilk açılışta görünüyorsa çok büyük ihtimal ile ekran kartınız arızalıdır.

Arızanın boyutuna bağlı olarak, MacBook açılabilir, ancak ekranda hiçbir şey görünmez (siyah ekran) veya cihaz hiç açılmayabilir. Ancak bu belirtiler ram, işlemci veya anakart hatası da olabilir.

Ekran kartının bozuk olduğunu gösteren başka bir açık gösterge, cihaza format atarken, grafik kartı sürücüsünün yüklendiği anda yada ilk yeniden başlatmadan sonra, masaüstü görüntüsü geleceği anda mavi ekran hatası vermesidir.

Kısaca Özetleyecek Olursak

• Ekrandaki yatay veya dikey renkli çizgiler.

• Kötü renk performansı, görüntüde dalgalanma, değişik renler oluşması.

• Güç ve pil ışığının yanması ancak görüntü gelmemesi.

• Video veya oyun oynatmayı duraklatması, kapatması veya mavi ekrana düşmesi.

• Windows masaüstü açılacağı anda mavi ekran hatası vermesi.

• Ekranda "hiyeroglif" benzeri dağınık küçük karelerin ve şekillerin çıkması.

• Düşük çözünürlüklü ekran problemi, cihazın sadece güvenli mod da açılması.

• Ekran kartı sürücülerinin yüklenememesi yada yüklenirken cihazın reset atması.

Ekran kartı arızalarında en yaygın görülen belirtilerdir.


macbook ekran kartı değişimi


macbook ekran kartı tamiri istanbul

Peki MacBook'larda Ekran Kartı Neden Arızalanır ?

Herhangi bir MacBook için en önemli risk, sıvı, su, kahve, alkolsüz içecekler, vb. dökülmesidir. Ancak, çoğu cihaz hiçbir şey olmadan bozulur. Bu vakaların büyük çoğunluğunun nedeni bilgisayarların sessiz katili olan aşırı ısınma problemidir.

Yüksek Isıya Dikkat !

Bütün bilgisayarlar çalışırken ısınır ve bir ısı tahliye soğutma sistemine sahiptir. Ancak sorun, zamanla bilgisayarın elektrostatik yapısından dolayı, toz cihazın iç aksamında birikir.

MacBook'lar sınırlı boyutundan dolayı, soğutma sistemleri küçük boyutlu ve hava akışıda düşüktür. Zamanla havalandırma ızgarasında biriken toz tabakası sıcak havanın dışarı atılmasını engeller ve artan sıcaklıklara neden olur. Bu nedenle, fan ve soğutma aksamından tozun temizlenmesi ve kuruyan termal macunların değiştirilmesi,tüm bilgisayarlar ve özellikle ekran kartı için hayati önem taşır.

Uzun süre yüksek ısıya maruz kalan ekran kartında, termal büzülme ve genişlemeler oluşur ve bu da sonunda BGA çipinin anakarta bağlandığı noktadaki lehimleri ile ilgili sorunlara neden olur. Sonuç olarak, ekran kartının kendisi düzgün çalışıyor olsa da, bağlantıdaki lehimlerin çürümesi notebook için sorunlara neden olur.0536 332 69 61