Laptop anakart tamiri / değişimi konusunda başta İstanbul olmak üzere Aras Kargo anlaşması ile tüm Türkiye 'ye hizmet veren Planet Teknoloji; bugüne kadar bir çok kurum, şirket ve binlerce son kullanıcıya notebook anakart tamiri / değişimi ve yedek parça satışı konusunda çözüm sunmuş kurumsal bir bilişim firmasıdır.

Bizler; 10 yılı aşkın deneyim ve bilgi birikimim
iz ile, herhangi bir nedenle arızalanmış; AsusToshiba, Lenovo, DellAcer, Hp, Sony Vaio, MsiCasper, Samsung, Exper, Packard Bell, Grundig, Vestel, Arçelik, Monster ve diğer tüm markaların laptop anakart tamiri işlemini en uygun fiyatlara ve 6 ay işçilik garantisi ile yapmaktayız. 

Dizüstü bilgisayarlarınızın arıza tespit işlemini ücretsiz yapıyoruz. Müşterilerimize arıza ve fiyat bilgisi vermeden ve onay almadan laptop tamiri yapmıyoruz.

Laptop Kilitlenmesi

İnsanlarda "ateşe" eşdeğer çok yaygın bir semptomdur. Laptop sık sık kilitleniyorsa ve mouse aniden donuyor, hareket etmiyorsa cihazınızda anakart arızası olması muhtemeldir.

Başlatma Sorunu

Bilgisayar işletim sistemine erişemiyor veya ekranda hiçbir şey göstermiyorsa (siyah ekran). Bu bozuk anakartın çok yaygın bir belirtisidir. Bilgisayar açılır, güç ışığı yanar, fan(lar) çalışır, ancak cihazda başka hiç birşey yapamazsınız.

İşletim Sistemi Hataları

İşletim sistemini kurarken veya kullanırken garip hatalar görünebilir. Windows'un ünlü mavi ekranı, programlardaki hata ve ani windows çökmesi belirtilerden bazılarıdır. Ayrıca bu hataları ram ve harddisk problemlerinde de görmekteyiz.

Yavaşlama Yanıt Vermeme

Olası bir anakart arızasının başka bir belirtisi, sistemin genel olarak yavaşlaması veya saniyeler veya dakikalar boyunca yanıt verememesi olarak görünebilir. Bu hata ayrıca, sık olarak harddisk problemlerinde de görülebiliyor.

Çevresel Hatalar

Bozuk renkler veya açılmama, harici cihazlarda ve usb bağlantı noktalarında hatalar, ekran hataları.

Yukarıda yazdığımız belirtiler, anakart arızalarından kaynaklanabileceği gibi, diğer donanımlardaki çeşitli problemlerden de kaynaklanabilir. Bunların hiçbiri anakartın arızalı olduğunu kesin olarak göstermez. Gerçek ve doğru bir tanı koymak için gerekli eğitim, bilgi ve deneyime sahip bir teknik servisten destek almanız gerekir.

 DETAYLI BİLGİ : 0535 332 58 61